قوانین کنسولی، انواع ویزای چین

 


 

قوانین کنسولی

اشخاصی که تمایل دارند به چین سفر کنند باید برای کسب روادید به کنسولگری یا سفارت چین در کشور متبوع خود مراجعه نمایند. در زمان درخواست برای روادید، لازم است از سازمان چینی میزان دعوت نامه ارائه شود. ویزای صادر شده عموما برای یک بار ورود صادر می شود و برای مدت محدودی اعتبار دارد. برای ورود به چین نیاز به اخذ ویزا است. ویزای چین برای یک خارجی به جهت اجازه ورود و خروج و حمل و تردد در خاک این کشور توسط مقامات ویزای چین، صادر می شود.

مقامات چین با توجه به مقصود و مشخصات فرد خارجی، ویزاهای دیپلماتیک، خدماتی و معمولی را صادر می نمایند.ویزای معمولی چین شامل هشت زیر بخش اصلی است که توسط حروف چینی مشخص شده است.

ویزای D: برای خارجیانی که قصد مهاجرت موقتی را دارند صادر می شود. جهت اخذ ویزای موقتی لازم است فرم تقاضای اقامت موقت تکمیل گردد.

ویزای Z: برای خارجیانی صادر می شود که قصد دارند در قسمتی از چین استخدام شوند و در کنار خانواده خود باشند.

ویزای X: برای خارجیانی صادر می شود که قصد ادامه تحصیل و تحصیلات عالیه و آموزش شغلی برای یک دوره شش ماهه یا بیشتر را دارند.

ویزای L: برای خارجیانی صادر می شود که برای بازدید از چین، دیدار خانواده و دیگر دلایل شخصی به چین می آیند. برای یک متقاضی توریستی، به طور کلی لازم است تا وی توانایی مالی برای تامین مخارج سفر در چین را داشته باشد و در صورت لزوم، بتواند بلیط هواپیما، قطار یا کشتی را خریداری نماید. برای بازدیدکنندگانی که قصد ملاقات خانواده خود را دارند نیز برگه دعوت نامه لازم است.

ویزای G:  برای خارجیانی صادر می شود که قصد عبور از چین را دارند. برای متقاضیان لازم است تا ویزای مجازی را نشان داده و بلیط عبور خود را به مسئولان مربوطه تحویل دهند.

ویزای C: برای خدمه قطار، هواپیما و کشتی که در حال ارائه خدمات بین المللی هستند صادر می شود.

ویزای J-1: برای خبرنگاران مقیم چین صادر می شود.

ویزای J-2: برای خبرنگارانی که برای انجام وظایف خود قصد سفر کوتاهی به چین دارند صادر می شود. متقاضی ویزاهای J باید گواهینامه ای مبنی بر تایید مقامات چین را داشته باشند.

گروه بازرگانی پارسیان می تواند اقدامات لازم در این زمینه را برای شما انجام دهد.

بدون دیدگاه

شما اولین دیدگاه را ثبت کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

لطفا نام خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. لطفا پیغام خود را وارد کنید.